Sbíhají se vám sliny jen při pomyšlení na dozlatova vypečenou husičku? Nejste sami.  Na téhle pečínce si pochutnávaly již naše praprababičky, předávaly si rodinné recepty z generace na generaci a vždy se tenhle pokrm řadil mezi slavnostní jídla. Svatomartinské hody si většina z nás bez připravené husičky nedokáže ani představit. Vychutnáváme si kulinářský zážitek se skleničkou dobrého svatomartinského vína. Restauratéři se předhání, na jaký způsob nám husičku připraví, ale ne každá hospodyňka si na přípravu tohoto jídla troufne sama. Pojďme se spolu podívat na tipy, které vám při přípravě mohou pomoci a vy se pak budete moci pochlubit doma své rodině a přátelům křupavým stehýnkem z husičky.

Příprava před pečením

Obstarali jste si husičku, ať už v obchodě, či od domácího chovatele a nevíte, jak začít s její přípravou?  Zbavte se jako první zbytků peří, použijte nožík či pinzetu, některé hospodyňky si mohou troufnout drobnější kousky opálit. V každém případě je nutné husu očistit do hladka a pak můžete pokračovat s její přípravou. Umytí studenou vodou a následné usušení je samozřejmostí. 

Pokojová teplota  

Aby bylo maso správně upečené, dbejte nato, aby se husa stačila aklimatizovat před umístěním do trouby. Na myšlenku, že dáte do trouby maso rozmrzlé jen napůl rychle zapomeňte. Ani cesta z ledničky rovnou na pekáč do trouby není ideální. Pro získání nejlepší chuti nechte maso 2 – 3 hodiny v pokojové teplotě a posléze dejte péct. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *