Neustále se ukazuje, že různá pravidla zdravého stravování, která platila, dnes již platit nemusí. Věda poznání lidského těla jde neustále dopředu, a tak dnes již existuje celá řada zaručených pravidel, která ve skutečnosti nemusí vůbec platit. Pokud mluvíme o zdravé stravě, tak si jistě hned vybavíte spoustu ovoce, zeleniny a čerstvé potraviny. Správný přístup ke zdravému životnímu stylu však není závislý pouze na druhu jídla, ale i na dalších faktorech. Okolo zdravého a vyváženého stravování existuje celá řada mýtů a polopravd. Pojďme se tedy společně podívat na některá nejčastější domnělá pravidla zdravého životního stylu. 

Večerní jídlo 

Určitě největším omylem je stanovovat určitou hodinu, po které již není možné nic jíst. Poslední jídlo dne je silně závislé na konkrétním člověku a na tom, co během dne dělá. Někomu může vyhovovat jíst brzy a někomu zase hodně pozdě v noci. Všechno je závislé pouze na tom, zda vám poslední jídlo dne nepůsobí zažívací potíže. Podle toho poznáte, kdy ještě můžete, a kdy byste už neměli nic jíst. 

Pijte více vody 

Dnes již víme, že určovat přesný denní příjem vody pro všechny osoby nedává smysl, protože každé lidské tělo je nastaveno individuálně. To, kolik vody musíte každý den vypít, určuje mnoho faktorů, jako jsou individuální tělesné potřeby, strava, aktuální počasí, nebo i roční období. V první řadě je nejdůležitější poslouchat své tělo, které si samo určí, kolik vody je nutné každý den vypít. 

Průmyslově zpracované potraviny 

Průmyslově zpracované potraviny jsou synonymem pro nezdravé jídlo. V dnešní době však mezi tyto potraviny řadíme i všechny ty, které jsou spojeny s minimálně ještě jednou další přísadou. Patří mezi ně tedy i konzervované a pasterizované potraviny. Průmyslově zpracované potraviny tak nutně nemusí znamenat horší kvalitu pro náš organismus. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *