Určitě to znáte. Ze všech stran neustále jen slyšíte „musíš pít hodně vody, hlavně hodně vody“. Samozřejmě, že pitný režim je velmi důležitý, ale stejně tak, jako ho nesmíte zanedbávat, tak ho nesmíte zase moc přehánět. Že vám toto ještě nikdy nikdo neřekl? V tom případě zpozorněte, protože příjem tekutin v nadměrném množství může vašemu tělu velmi škodit. To, že nám může nadměrné množství vody škodit, zjistili vědci teprve nedávno. Nadměrný přísun tekutin totiž zjevně vedl ke kolapsu několika lidí, zejména sportovců. Tomuto stavu se říká hyponatrémie.

Bolest hlavy 

Bolest hlavy je jednoznačně častým příznakem toho, když pijete až příliš moc vody. Shodou okolností se jedná o příznak, který je identický s tím, když pijete vody naopak málo. Samotná příčina bolesti hlavy v tomto stavu je zaviněna otokem vašich orgánů a rozhodně byste to neměli brát na lehkou váhu. Už se vám také stalo, že vás bolela hlava a mysleli jste si, že málo pijete, a proto jste pili ještě více a hlava vás stále bolela? 

Nevolnost a zvracení 

Pocit nevolnosti a případné zvracení jsou také nejčastěji způsobené otokem vnitřních orgánů. Jedná se o podobný stav, který se dostavuje v případech, že jste spořádali až moc jídla. Podobně „těžko“ vám však bude i v případě přísunu nadměrného množství tekutin. Proto doporučujete se takovým stavům spíše vyhýbat a pokud k němu už přeci jenom dojde, tak si dopřejte spíše chvíli oddychu než třeba nějakého sportovního výkonu. Výraznější námaha může v takové situaci vašemu organismu ublížit. 

Chronická únava

Samozřejmě, že každý člověk se občas cítí velmi unavený. Stav únavy by však měl vždy přicházet pouze po nějakém náročném výkonu nebo delší absenci spánku. Pokud ve svém životě bojujete s chronickou únavou, určitě se zaměřte na svůj pitný režim. Možnou příčinou únavy může být i nadměrné pití, s kterým si musí váš organismus poradit. Konkrétně jsou nejvíce zasaženy vaše ledviny, které musí pracovat na plný výkon a tím spouští hormony, které dokáží zapříčinit pocit únavy. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *