Polský ministerský předseda Morawiecki v nedávném rozhovoru pro britská média prohlásil, že ruský zločinecký režim je rakovina, která požírá samotný ruský národ, a navíc představuje i nejvyšší možnou hrozbu pro svobodný svět, zejména pro Evropu. A nelze se jeho slovům vůbec divit, proto současný putinův režim se skutečně na Polsko dívá, jako na další stát v řadě, který si nezaslouží samostatnost a je třeba jej „denacifikovat“. 

Tyto absurdní představy ruských politických představitelů samozřejmě znamenají pro Polsko skutečné ohrožení. Po napadení Ukrajiny ruskými vojsky bere tuto hrozbu polský národ velmi vážně. Aby toho nebylo málo, tak útokem na Polsko se ohání i čečenský vůdce Ramzan Kadyrov. I když je zřejmě každému jasné, že jeho slova nemají žádnou váhu, tak přeci jenom by Polsko mělo být ostražité. Hrozí tedy Ruská invaze i do země, která je součástí severoatlantické aliance? 

Ruský poslanec hrozí invazí do Polska 

Rusko napadlo a okupuje Ukrajinu už více než 100 dní. V nedávném rozhovoru pro BBC se nelichotivě o ruské diktatuře vyjádřil polský premiér a dočkal se nelichotivé reakce ze strany ruských poslanců. Konkrétně poslanec státní dumy Oleg Morozov na sociálních sítích vybízel k tomu, aby Rusko hned po denacifikaci Ukrajiny napadlo i Polsko. 

„Svými prohlášeními o Ruském národu jako o rakovině a řečmi o odškodném za válečné zločiny které má Rusko Ukrajině platit, nás Polsko nutí k tomu, abychom ho zařadili hned po Ukrajině na další kolo denacifikace,“ uvedl nedávno na sociálních sítích ruský poslanec Oleg Morozov. Polsko i celý svobodný svět pevně věří, že Rusko bude v budoucnu přinuceno platit Ukrajině válečné reparace za všechny zvěrstva, která nyní koná. A to je právě důvod, proč se ruští politici začínají ohánět „denacifikací“. Měli by však nejprve začít ve vlastních řadách.