I když za sebou máme již skoro dva roky, které jsou výrazně poznamenané celosvětovou pandemií covid-19. Uzavřené restaurace a další ochody však neznamenají, že by lidé měli méně peněz. To platí zejména o těch vůbec nejbohatších, protože za loňský rok přibylo na světě více miliardářů než kdykoliv před tím. Pojďme se podívat na aktuální žebříček 10 nejbohatších lidí světa, který přináší již tradiční jména miliardářů, kteří čím dál tím více navyšují svůj matek. 

Jeff Bezos

První místo v žebříčku si i v tomto roce drží Američan Jeff Bezos, který je největším akcionářem obchodního giganta Amazon, který má sklady i u nás v České republice. Jeff Bezos založil společnost Amazon už v roce 1994 od té doby se firma stala největší e-commerce společností současnosti s hodnotou 177 mld. dolarů. V roce 2019 se Bezos rozvedl se svou ženou MacKenzie, které musel uhradit čtvrt podílu Amazonu. 

Elon Musk

Elon Musk se narodil v Jihoafrické republice, ale později se s rodinou přesunul do USA, kde se mu kariérně velmi dařilo. Musk založil několik úspěšných firem, které postupně prodal a nyní se věnuje zejména dvěma oborům, kterými jsou elektro mobilita a vesmírné cestování. Elon Musk je zakladatelem společnosti Tesla, která produkuje elektrická auta pro globální trh a taktéž vede vesmírnou společnost SpaceX. 

Bernard Arnault

Francouz Bernard Arnault je vlastníkem luxusního impéria, pod které spadají značky jako Christian Dior, Louis Vuitton, Fendi, Moët Hennessy, Guerlain a více než 70 dalších. Celková hodnota majetku Bernarda Arnaulta je více než 150 mld. dolarů. Kromě toho je otcem celkem dětí, z čehož čtyři pracují v jeho luxusním konglomerátu. 

Bill Gates

Tradičním zástupcem v žebříčku nejbohatších lidí planety je zcela jistě Američan Bill Gates, který založil společnost Microsoft už v roce 1975. V současné době už Gates prodal většinový podíl společnosti a věnuje se investování na akciových trzích. Jeho současné jmění bylo aktuálně vyčísleno na 124 mld. dolarů. Stejně, jako Bezos však nedávno absolvovat rozvod se svou ženou, který ho stál značnou část majetku. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *