Na světě je dnes mnoho miliardářů a úspěšných podnikatelů. Málokterý z nich je však svobodný a oficiálně k mání. Jsou úspěšní, chytří a život si užívají plnými doušky. Tak nějak se dají charakterizovat miliardáři, kteří se stále řadí mezi svobodné mládence. Pokud byste se rádi dozvěděli, kdo tito muži jsou, tak rozhodně doporučujeme pokračovat ve čtení našeho článku. V našem žebříčku najdete mladé úspěšné businessmany, ale i zralé muže, kteří dosud nenašli tu pravou. Někteří se dokázali vypracovat sami od nuly a jiným spadlo do klína pohádkové dědictví. Tak či tak se jedná o velmi bohaté jedince, kteří si mohou dovolit takřka cokoliv. 

Mikhail Prokhorov

Nejstarším mužem v našem žebříčku je Mikhail Prokhorov, který se narodil v ruském hlavním městě Moskva už v roce 1965. Mikhail je zároveň momentálně nejbohatším starým mládencem na světě. Hodnota jeho majetku je odhadována na více než 11 miliard dolarů a své investice má rozdělené po celé zeměkouli. Mikhail Prokhorov má evidentně slabost pro sportovní kluby a vlastní podíl například v CSKA Basketball Club nebo v americkém basketbalovém klubu Brooklyn.

Jan Koum

Druhým nejbohatším starým mládencem v našem seznamu je Jan Koum, který se také narodil na východě Evropy. Konkrétně v roce 1976 v ukrajinském Kyjevě. Možná, že jste o tomto muži už slyšeli, protože se jedná o spoluzakladatele veleúspěšné komunikační aplikace WhatsApp, kterou společně s Brianem Actonem prodal společnosti Facebook za neuvěřitelných 22 miliard dolarů. Tímto obchodem se Jan Koum vyšvihl mezi nejbohatší muže světa a jeho současné jmění se odhaduje na necelých 10 miliard dolarů. 

Robert Pera

Dvaačtyřicetiletý Robert Pera se narodil v americké Kalifornii a již mnoho let se jedná o jednoho z nejaktivnějších podnikatelů ze Silicon Valley. Robert Pera patří mezi světové boháče už od roku 2011, kdy se úspěšně věnuje softwarovému řešení. Podobně jako Mikhail Prokhorov má však slabost pro sport a je majitelem basketbalového týmu Memphis Grizzlies, který hraje americkou NBA. Zajímavostí je, že Robert Pera je velmi vzdělaný a vystudoval například i japonštinu. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *