Lenka Krobotová je dcerou slavného českého filmového a divadelního režiséra Mirka Krobota. Mnoho let je neodmyslitelně spojena zejména s populárním Dejvickým divadlem. Společně s kolegy z toho divadla se často objevuje v mnoha televizních filmech a seriálech, kde často obsazuje role ráznějších žen. Mnoho fanoušků si jí tak spojuje s poměrně odměřenou a možná i arogantní ženou, která to moc rozjet neumí. Všechny však přesvědčila o opaku na nedávno proběhlém karlovarském festivalu, kde se objevila po bohu svého nového přítele, kterým je Vlado Bohdan. 

Brzo se dostala ze stínu svého slavného otce 

Herečku provází fakt, že se jedná o dceru velmi slavné osoby Miroslava Krobota, který se stal doslova tuzemským fenoménem. Jedná se o herce a zejména režiséra, který vede i zmiňované Dejvické divadlo, do kterého patří i Lenka Krobotová. Je tedy jasné, že to nemá se svou kariérou úplně jednoduché a musí se hodně snažit, aby všechny přesvědčila, že není jenom protekčním potomkem. Vystoupit ze stínu svého otce se jí ale jistě daří, protože se jedná o velmi často obsazovanou herečku, která ztvárňuje nezapomenutelné role v televizi i divadle. 

Málokdo si pamatuje její velmi náročné začátky, kdy vystupovala zejména v reklamách. Od té doby však uplynula dlouhá doba a herečka doslova září v každé své roli v divadle, filmu nebo třeba i v seriálech. Její úspěch dokazuje i fakt, že se dokonce stara držitelkou českého lva za svou nezapomenutelnou roli ve svérázném filmovém počinu Díra u Hanušovic, kde hrála velmi naivní a svéráznou ženskou postavu.