Ester Ledeckou rozhodně není třeba nijak zvlášť představovat, protože tato dvojnásobná zlatá olympijská medailistka si dokázala podmanit Česko už v roce 2018, kdy se jí podařilo vstoupit mezi legendy právě na Zimních olympijských hrách v jihokorejském Pchjongčchangu. Na letošních Letních olympijských hrách v Tokiu startuje jiná legenda, která má však s Ester jedno společné, a to je jméno. Řeč je o americké plavkyni Katie Ledecké, která se už také dočkala své zlaté olympijské medaile. Mají tyto dvě super úspěšné sportovkyně společného více než jen příjmení? To se dozvíte v našem článku! 

Ester Ledecká a její sportovní úspěchy 

Ester Ledecká je doslova miláčkem všech českých sportovních fanoušků. Jejich srdce si získala v roce 2018, kdy se účastnila Zimních olympijských her v jihokorejském Pchjongčchangu a tam doslova uchvátila celý svět. Před touto olympiádou se o Ester vědělo, že je skvělá snowboardistka a má určité šance na úspěch. To, co však následovalo, vyrazilo všem dech. Ester nejprve dokázala získat zlatou medaili na superobří slalom v alpském lyžování a následně i paralelní obří slalom na snowboardu. Ester tak získala dvě zlaté medaile ve dvou různých disciplínách. Aby snowboardistka ovládla i lyžařskou disciplínu není vůbec běžné. 

Ester Ledecká byla samozřejmě známá již před olympiádou, ale bylo to zejména z důvodu jejího slavného otce, kterým je legendární zpěvák a hudební skladatel Janek Ledecký. Ester však nešla v otcových stopách a od malička jí více přitahoval sport a zejména snowboarding. Dnes je více než jasné, že tento směr se jí vyplatil a my se nemůžeme dočkat další zimní olympiády, kde bude Ester Ledecká opět velkou favoritkou. 

Kdo je vlastně Katie Ledecky

Katie Ledecká, celým jménem, Kathleen Genevieve Ledecky je veleúspěšná americká plavkyně, která ve svých 24 letech získala již šest zlatých olympijských medailí. Poslední nejcennější kov získala na letošní olympiádě v japonském Tokiu. Na první zlato dosáhla už na Londýnské olympiádě v roce 2012, kdy jí bylo pouhých 15 let. Na následných hrách v Riu Dejaneiru v roce 2016 pak získala rovnou čtyři nejcennější kovy. 

Ve svém stále velmi mladém věku je tak veleúspěšnou sportovkyní a plaveckou legendou, kterou zároveň čeká ještě zajímavá budoucnost. S Ester Ledeckou jí tedy nespojuje pouze stejné příjmení, ale také sportovní talent, který dokáže přetavit v úspěchy na největších sportovních událostech. 
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *